Білоцерківський міський відділ лабораторних досліджень.
Календарь праздников и событий. Открытки и пожелания
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Білоцерківський міський відділ лабораторних досліджень.
" Міністерства охорони здоровя України

www.sesbc.com.ua

Завітавши на наш сайт, Ви знайдете необхідну для Вас інформацію стосовно аспектів діяльності установи в місті.
Сподіваємося отримати від Вас зауваження та побажання щодо матеріалів, розміщених на сайті.

Ласкаво просимо!


  
 


Про санепідситуацію в м. Біла Церква за травень 2018р.


У травні 2018р. у м. Біла Церква зареєстровано 58 випадків , не пов’язаних між собою, захворювань на гастроентероколіти, з них дітей - 50 (86,2%). Серед дітей найбільше випадків було у віковій категорії від 1 до 4 років – 38 осіб. Лабораторно встановлений збудник у 35захворілих. Причинами захворювань були неякісні харчові продукти з вичерпаним терміном придатності: молоко та молокопродукти – 19,5%, кулінарні вироби – 26,5%, фрукти та ягоди – 28,7%. В більшості випадків в осередках захворювань порушувались правила приготування та зберігання продуктів.
Зареєстровано 1випадок кашлюку у дитини, 7випадків туберкульозу органів дихання (всі дорослі).
В осередках інфекційних захворювань проведені необхідні протиепідемічні та профілактичні заходи.
Випадків кору, дифтерії серед мешканців міста не зареєстровано.
На гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) у травні захворіло 3586осіб, що в 1,8 рази менше ,ніж у квітні. Грипу не зареєстровано.
За травень зареєстровано 68 звернень з приводу укусів тваринами, з них дітей – 13. Укусів невідомими тваринами – 24. Всім покусаним невідомими тваринами призначені антирабічні щеплення.

Білоцерківським міським відділом лабораторних досліджень проводились моніторингові дослідження якості питної води з комунального водопроводу та децентралізованих джерел водопостачання (колодязів) , з р. Рось в місцях відпочинку на санітарно-хімічні, мікробіологічні, паразитологічні показники, грунту на території житлової забудови та в місцях відпочинку на мікробіологічні та паразитологічні показники, атмосферного повітря на забрудненість оксидом вуглецю, діоксидом азоту, завислими речовинами (пилом), інструментальні заміри акустичного забруднення на території міста, параметрів мікроклімату та рівнів освітленості в лікувальних, дитячих та навчальних закладах.

За результатами досліджень вода комунального водопроводу не відповідала вимогам Державних санітарних норм і правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10) в пробі з водорозбірної колонки по вул. Осипенко,32 по мікробному забрудненню.
Вода з громадських колодязів та каптажів не відповідала Державним санітарним нормам і правилам «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10) :
- вул. Ставищанська,36 (каптаж) - по загальній жорсткості -14,3ммоль/дм3 при нормі не більше 10,0 ммоль/дм3, вмісту нітратів – 108,83мг/дм3 при нормі не більше 50, мг/дм3, мікробному забрудненню;
- вул. Шолом Алейхема (каптаж) - по загальній жорсткості – 14,0ммоль/дм3, вмісту нітратів – 131,92мг/дм3 , забарвленості -37,1град. при нормі не більше 20 град.. мікробному забрудненню;
- пров.Інститутський,1– по загальній жорсткості – 12,0ммоль/дм3;
- вул. Шевченка, 97 – по загальній жорсткості – 14,0ммоль/дм3.
За місцем проживання дітей віком до 3-х років досліджено воду з 3-х приватних колодязів на вміст нітратів, в 1 виявлено перевищення в 2,3 рази – пров. Новосельський,7.
Вживати воду з високим вмістом нітратів для пиття та приготування їжі особливо небезпечно дітям віком до 3-х років через можливість розвитку у них водно-нітратної метгемоглобінемії, а також особам похилого віку через можливість ускладнень хвороб серцево-судинної системи та органів травлення.
Метгемоглобінемія – захворювання, яке характеризується підвищеним рівнем метгемоглобіну в крові. Метгемоглобін – це одна із форм окисленого гемоглобіну, що не здатний вступати в зворотну реакцію з киснем і переносити його до всіх органів організму людини. Цей стан сприяє розвитку прогресуючої гіпоксії в тканинах організму людини, особливо у дітей. У немовлят та дітей першого року життя спостерігається дефіцит ферментів, які перетворюють метгемоглобін, що призводить до його накопичення. Саме тому, чим менша дитина, тим тяжче перебіг хвороби. Якщо кількість метгемоглобіну перевищує 50 % від загальної кількості гемоглобіну, організм може загинути від гіпоксії центральної нервової системи.
У м. Біла Церква випадків захворювання на водно-нітратну метгемоглобінемію не зареєстровано. У Київській області щорічно реєструються випадки захворювання дітей на водну метгемоглобінемію, переважно новонароджених та віком до одного року життя. Так, у 2011 році було зареєстровано 5 випадків – у Макарівському, Тетіївському, Володарському районах, у 2012 році – 2 випадки – у Ставищенському і Тетіївському районах, у 2013 році – 8 випадків – в Яготинському, Рокитнянському, Тетіївському, Києво-Святошинському, Миронівському районах, у 2014 році – 1 випадок у Тетіївському районі, у 2015 році – 1 випадок у Києво-Святошинському районі, у 2016 році – 1 випадок у м. Миронівка, у 2017році – 2 випадки – у Згурівському районі (с. Стара Оржиця та с. Черевки).
З метою профілактики захворювання на метгемоглобінемію, запобігання отруєнь нітратами необхідно дотримуватись наступних рекомендацій:
- не готуйте дитячі суміші з використовуванням колодязної води, якщо не впевнені в її якості;
- не купуйте та не вживайте ранніх овочів без наявності результатів їх лабораторних досліджень на вміст нітратів та пестицидів;
- не вживайте ранніх парникових овочів, на яких з’явилась гниль або цвіль;
- не давайте дітям салати із свіжих овочів, які зберігались при кімнатній температурі понад 2 години, оскільки в них за цих умов також наростає вміст нітратів;
- при перших клінічних проявах отруєння у дітей (пронос, розлади серцево-судинної системи, синюшність шкіряних покровів) слід негайно звертатися за кваліфікованою медичною допомогою;
- утримуйте колодязь в належному стані – своєчасно ремонтуйте та очищуйте його. Двічі на рік, у весняний і осінній періоди, необхідно проводити профілактичну дезінфекцію води у колодязі з наступним лабораторним контролем ефективності проведеного заходу. З заявою на проведення лабораторного контролю якості води можна звертатись до Білоцерківського міського відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський обласний лабораторний центр МОЗ України» за адресою м. Біла Церква, вул. Павліченко,9. Інформацію можна отримати зателефонувавши по номеру 39-22-08 або 39-25-65.
За результатами досліджень у воді р. Рось виявлено мікробне забруднення бактеріями групи кишкової палички ( індекс ЛКП): в районі центрального пляжу - 240.000, в районі «Вокзальна» - 13.000.
По атмосферному повітрю виявлено незначне – 0,13- 0,4ГДК - перевищення гранично допустимої концентрації по діоксиду азоту в пробах, відібраних на території ЗОШ №3 по вул. Павліченко,32 і на перехресті вул. Павліченко та вул. І. Кожедуба.


Виявлено помірне мікробне забруднення грунту на території парку відпочинку ім.Т.Г.Шевченка. В пробах грунту з дитячого майданчика по вул Павліченко,20 виявлені яйця аскарид, з піску на пляжі в районі «Вокзальна» виявлені яйця токсокари.
Перевищення допустимих рівнів шуму на території житлової забудови, що прилягає до вулиць з інтенсивним рухом автотранспорту, виявлено в усіх точках спостереження, крім контрольної по вул.Лісовій:
- вул.Крижанівського,6 – 58дБА ( перевищення допустимого рівня на 3дБА);
- вул.Леваневського,53/4 – 64 дБА( перевищення допустимого рівня на 9дБА);
- вул.Шевченка,33/1 – 66дБА ( перевищення допустимого рівня на 11дБА);
- бул.Олександрійський, 90 - 66дБА ( перевищення допустимого рівня на 11дБА);
- бул. Олександрійський,40- 68дБА ( перевищення допустимого рівня на 13дБА);
- вул. Павліченко,22 - 70дБА 66дБА ( перевищення допустимого рівня на 15дБА);
- вул. Я.Мудрого,63 – 71дБА (перевищення допустимого рівня на 16дБА).

Радіаційний фон в м. Біла Церква не перевищує допустимих рівнів і становить в середньому 18- 20 мкр/год.

Білоцерківський міський відділ лабораторних досліджень
ДУ «Київський ОЛЦ МОЗ України»
 
     
 
 Роздрукувати
 
 
Урядова телефонна гаряча лінія