Білоцерківський міський відділ лабораторних досліджень.
Календарь праздников и событий. Открытки и пожелания
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Білоцерківський міський відділ лабораторних досліджень.
" Міністерства охорони здоровя України

www.sesbc.com.ua

Завітавши на наш сайт, Ви знайдете необхідну для Вас інформацію стосовно аспектів діяльності установи в місті.
Сподіваємося отримати від Вас зауваження та побажання щодо матеріалів, розміщених на сайті.

Ласкаво просимо!


  
 


У червні 2019р. у м. Біла Церква зареєстровано 36випадків , не пов’язаних між собою, захворювань на гастроентероколіти, з них дітей - 18 (50%). Серед дітей найбільше випадків було у віковій категорії від 1 до 4 років – 8 (44,4%). Зареєстровано 1 випадок сальмонельозу у дитини віком до 4-х років, фактором передачі послужили домашні яйця.
Серед основних причин захворювань на гастроентероколіти були молоко та молокопродукти -25%, м’ясні вироби –17%, кулінарні вироби -22%.
В більшості випадків в осередках захворювань порушувались правила приготування та зберігання продуктів.
Зареєстровано 3випадки туберкульозу органів дихання , всі серед дорослих, 8 випадків захворювання на кір осіб різного віку, з них дітей – 3 ( 37,5%), 3 випадки бореліозу ( хвороба Лайма), з них 1 дитина (33, 3%), 6 випадків мононуклеозу серед дітей різного віку, 45 випадків вітряної віспи, з них діти – 42 (93,3%), 2 випадки скарлатини серед дітей.
В осередках інфекційних захворювань проведені необхідні протиепідемічні та профілактичні заходи.
На гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) у червні захворіло 1982особи, з них дітей – 1476 ( 74,5%).
За червень зареєстровано 71 звернення з приводу укусів тваринами, з них дітей – 14. Укусів невідомими тваринами – 20, з них 3дітей. Всім покусаним невідомими тваринами призначені антирабічні щеплення.
Білоцерківським міськрайонним відділом лабораторних досліджень проводились моніторингові дослідження якості питної води з комунального водопроводу та децентралізованих джерел водопостачання (колодязів), води р.Рось на санітарно-хімічні, мікробіологічні показники, атмосферного повітря на забрудненість оксидом вуглецю, діоксидом азоту, завислими речовинами (пилом), вуглеводнями.
За результатами досліджень вода комунального водопроводу не відповідала вимогам Державних санітарних норм і правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10) у водорозбірній колонці по вул.Гетьманська,27 по забарвленості, каламутності, вмісту заліза загального та залишкового алюмінію.
Вода з громадських колодязів не відповідала вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10:
- по вул. Турчанінова,16 по мікробному забрудненню ( виявлені загальні колі-форми
при нормі не повинно бути), перевищення вмісту нітратів у 1,37 рази, по загальній
жорсткості в 1,13рази;
- вул.В.Стуса,34 по мікробному забрудненню ( виявлені загальні колі-форми
при нормі не повинно бути), перевищення по загальній жорсткості в 1,34рази.
- вул. Мельника,32-а по мікробному забрудненню ( виявлені загальні колі-форми
при нормі не повинно бути).
У воді з колодязів за місцем проживання дітей віком до 3-х років виявлено перевищення вмісту нітратів:
- 1 провул.Водопійний,3 в 1,6рази (79,99мг/дм3 при допустимій нормі 50мг/дм3);
- вул.Раскової,13/2 в 1,26рази ( 62,8мг/дм3 при допустимій нормі 50мг/дм3).
Власники колодязів попереджені, що вживати воду з високим вмістом нітратів для пиття та приготування їжі дітям віком до 3-х років небезпечно через можливість розвитку у них водно-нітратної метгемоглобінемії.
Проведені дослідження води на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники з джерел дендропарку «Олександрія» - біля Китайського місточка зліва за течією та Малий Лев. За результатами досліджень вода по всіх показниках відповідала вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».Вода р.Рось в районі центрального міського пляжу не відповідає нормативним вимогам по мікробному забрудненню – вміст лактозопозитивних кишкових паличок ( індекс ЛКП) перевищує допустиму норму в 24 рази - 120тис. при допустимій до 5000 та вмісту ентерококів – 6200 при допустимій не більше 500. За критеріями мікробіологічної оцінки вода відноситься до категорії дуже брудна, тому купатися в такій воді забороняється.
В літній період вода відкритих водойм досліджується також на наявність патогенної мікрофлори, зокрема, збудника холери. В досліджених у червні пробах води з р.Рось в місці водозабору, в місцях купання в районі Палієвої гори, на Вокзальній та Центрального міського пляжу збудника холери не виявлено.
В атмосферному повітрі перевищення гранично допустимої концентрації забруднюючих речовин (азоту діоксиду, вуглецю оксиду, завислих речовин, вуглеводнів) на території житлової забудови в зоні впливу автотранспорту не виявлено.
Радіаційний фон в м. Біла Церква не перевищує допустимих рівнів і становить в середньому 18- 20 мкр/год.
 
     
 
 Роздрукувати
 
 
Урядова телефонна гаряча лінія