Білоцерківський міський відділ лабораторних досліджень.
Календарь праздников и событий. Открытки и пожелания
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Білоцерківський міський відділ лабораторних досліджень.
" Міністерства охорони здоровя України

www.sesbc.com.ua

Завітавши на наш сайт, Ви знайдете необхідну для Вас інформацію стосовно аспектів діяльності установи в місті.
Сподіваємося отримати від Вас зауваження та побажання щодо матеріалів, розміщених на сайті.

Ласкаво просимо!


  
 


Про санепідситуацію в м. Біла Церква та результати моніторингових
лабораторно-інструментальних досліджень за квітень 2018р.


У квітні 2018р. у м. Біла Церква зареєстровано 106 випадків , не пов’язаних між собою, захворювань на гастроентероколіти, з них дітей - 77 (72%). Серед дітей найбільше випадків було у віковій категорії від 1 до 4 років – 38 осіб. Лабораторно встановлений збудник у 61захворілого. Причинами захворювань були неякісні харчові продукти з вичерпаним терміном придатності: молоко та молокопродукти – 18,5%, м’ясні вироби – 22,4%, рибні вироби – 14,4%, кулінарні вироби – 24,4%. В більшості випадків в осередках захворювань порушувались правила приготування та зберігання продуктів.
Зареєстровано 1випадок кашлюку у дитини, 2 випадки вірусного гепатиту А (дорослий та дитина), 2випадки туберкульозу органів дихання.
В осередках інфекційних захворювань проведені необхідні протиепідемічні та профілактичні заходи.
Випадків кору, дифтерії серед мешканців міста не зареєстровано.
На гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) у квітні захворіло 6413осіб, що значно менше ,ніж у березні. Захворювання на грип не зареєстровано.
За квітень зареєстровано 67 звернень з приводу укусів тваринами, з них дітей – 13. Укусів невідомими тваринами – 15. Всім покусаним невідомими тваринами призначені антирабічні щеплення.

Білоцерківським міським відділом лабораторних досліджень проводились моніторингові дослідження якості питної води з комунального водопроводу та децентралізованих джерел водопостачання (колодязів ) на санітарно-хімічні, мікробіологічні показники, атмосферного повітря на забрудненість оксидом вуглецю, діоксидом азоту, завислими речовинами (пилом), інструментальні заміри параметрів мікроклімату та рівнів освітленості в дитячих та навчальних закладах.

За результатами досліджень вода комунального водопроводу відповідала вимогам Державних санітарних норм і правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10).
Вода з громадських колодязів не відповідала Державним санітарним нормам і правилам «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10) :
- вул. Сквирське шосе, 224 - по загальній жорсткості -12,4ммоль/дм3 при нормі не більше 10,0 ммоль/дм3;
- вул. Сквирське шосе,216 - по загальній жорсткості – 12,6ммоль/дм3, вмісту нітратів – 65,96мг/дм3 при нормі не більше 50мг/дм3;
- пров.1Водопійний,3– по загальній жорсткості – 12,4ммоль/дм3, вмісту нітратів – 85,75мг/дм3, мікробному забрудненню.
За місцем проживання дітей віком до 3-х років досліджено воду з 3-х приватних колодязів на вміст нітратів, в усіх виявлено перевищення в 1,8 – 1,9 рази.
Власники колодязів попереджені, що вживати воду з високим вмістом нітратів для пиття та приготування їжі дітям віком до 3-х років небезпечно через можливість розвитку у них водно-нітратної метгемоглобінемії.
За інформацією ТОВ «Білоцерківвода» на 12-13 травня запланована планова промивка та дезінфекція водопровідної мережі міста. Централізоване водопостачання в ці дні буде припинене. Де в цей час можна набрати безпечної та якісної води ?
Проаналізувавши дані лабораторних досліджень за декілька останніх років, можна рекомендувати громадські насосні колодязі з більш-менш стабільною якістю води за хімічними та мікробіологічними показниками за адресами:
- вул. Мельника,26, 32-а, 73-а,
- вул. І. Кожедуба, 143,175,
- вул. Героїв Крут, 47,
- вул. Леваневського, 20, 57, 73,
- вул. Східна, 18,
- вул. Павліченко,38,
- вул.Турчанінова,16,
- вул.Сквирське шосе, 226, 254,
- вул.І.Мазепи,45,
- вул. Шкільна,4.

По атмосферному повітрю виявлено незначне перевищення гранично допустимої концентрації по завислих речовинах в пробі, відібраній на перехресті вул. Павліченко та вул. І. Кожедуба.
Виявлено помірне мікробне забруднення грунту на території житлової забудови в зоні впливу підприємств Східного промвузла по вул. Молодіжній та вул. І.Кожедуба.
Радіаційний фон в м. Біла Церква не перевищує допустимих рівнів і становить в середньому 18- 20 мкр/год.

Білоцерківський міський відділ лабораторних досліджень
ДУ «Київський ОЛЦ МОЗ України»
 
     
 
 Роздрукувати
 
 
Урядова телефонна гаряча лінія