Білоцерківський міський відділ лабораторних досліджень.
Календарь праздников и событий. Открытки и пожелания
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Білоцерківський міський відділ лабораторних досліджень.
" Міністерства охорони здоровя України

www.sesbc.com.ua

Завітавши на наш сайт, Ви знайдете необхідну для Вас інформацію стосовно аспектів діяльності установи в місті.
Сподіваємося отримати від Вас зауваження та побажання щодо матеріалів, розміщених на сайті.

Ласкаво просимо!


  
 


Щодо захворювання на менінгококову інфекцію у дитини
Менінгококова інфекція – це інфекційне захворювання, яке спричинює Neisseria meningitidis. Хвороба передається повітряно-краплинним шляхом. Зазвичай, наявність збудника в організмі не проявляється ознаками захворювання і не порушує стан здоров'я, а у 20% протікає лише у вигляді назофарингіту. Тільки в 1% інфікованих осіб може розвинутись генералізована форма менінгококової інфекції.
Відповідно, джерелом інфекції є люди, що мають безсимптомне носійство, хворі з менінгококовим назофарингітом чи генералізованою формою. Безсимптомне носійство менінгококів серед людей розповсюджено достатньо широко і підлягає коливанням. Його термін становить 2-3 тижні. Більш тривале носійство (до 6 тижнів) зустрічається вкрай рідко і пов'язане, як правило, з хронічними запальними процесами в носоглотці. Менінгококовий назофарингіт протікає з симптомами загальної слабкості, болем у горлі, кашлем, закладеністю чи виділеннями з носа. Захворювання в основному закінчується одужанням протягом 3-7 днів. В окремих випадках, за відсутності спеціалізованого медичного лікування, може відбутись генералізація інфекції. Генералізована форма менінгококової інфекції починається гостро, проявляється: підйомом температури тіла до 38-410С, сильним головним болем, болем у м’язах та суглобах, блюванням. Найбільш характерним симптомом є поява геморагічного висипу, елементи якого мають неправильну зірчасту форму, різного, за величиною, розміру. Такі хворі потребують фахового лікування тільки в умовах інфекційного стаціонару і, при своєчасно розпочатій комплексній терапії, одужують.
Neisseria meningitidis є дуже чутливою до зовнішнього середовища і швидко гине, особливо під дією УФ – променів, дезінфікуючих засобів. Оскільки місцем локалізації збудника є слизова оболонка задньої стінки носоглотки, передається він лише при досить тісному і тривалому спілкуванні у закритих та напівзакритих приміщеннях.
Епідеміологічна ситуація в м. Біла Церква.
Білоцерківським міськрайонний відділом лабораторних досліджень 13 вересня 2018р. було отримано термінове повідомлення про випадок захворювання на менінгококову інфекцію у дитини, учня 10-А класу БЦ ЗОШ №6, що на превеликий жаль закінчився трагічно. Інших випадків аналогічного захворювання по м. Біла Церква в поточному році не реєструвалося.
По даному випадку захворювання було терміново проведено ретельне епідеміологічне розслідування, встановлено межі осередку інфекції, визначено розширене коло контактних осіб, з уточненням тривалості та близькості їх спілкування з захворівшою дитиною, розроблено протиепідемічні та профілактичні заходи у вогнищі.
Спільно з ЛОР – лікарями КЗ БМР «Білоцерківська міська лікарня №1», здійснено огляд контактних осіб та бактеріологічне обстеження на менінгококову інфекцію, з урахуванням близькості спілкування з захворівшим. Дані лабораторні дослідження проводились з метою виявлення безсимптомних носіїв інфекції, а також хворих з менінгококовим назофарингітом. При виявленні осіб з патологічними змінами в носоглотці, було рекомендоване фахове амбулаторне лікування.
Протиепідемічні та профілактичні заходи.
Медичними працівниками БЦ ЗОШ №6, БЦ ЗОШ №16, до 24.09.2018р., здійснюється медичне спостереження за контактними особами (учнями та вчителями), проводиться санітарно-освітня, роз'яснювальна робота по профілактиці менінгококової інфекції, в тому числі щодо необхідності імунізації проти даного захворювання. В даних школах створені умови для максимально можливої ізоляції контактних осіб (на заняттях та під час харчування) від іншого колективу; обмежено проведення масових заходів із залученням контактних осіб.
Дільничною службою здійснюється медичне спостереження за особами з домашнього осередку, а також контактними учнями та викладачами з місця навчання, у разі їх відсутності в школі.
ЛОР-лікарями здійснюється медичний нагляд за контактними особами, в яких виявлено патологічні зміни в носоглотці.
З метою екстренної профілактики, для попередження вторинних захворювань, в осередку за місцем проживання і навчання хворого, рекомендовано вакцинацію проти менінгококової інфекції.
Оскільки менінгокок не стійкий в зовнішньому середовищі, достатньо проводити провітрювання та вологе прибирання приміщень, де знаходяться контакні особи, з дезінфікуючими засобами. При появі ж будь – яких розладів у стані здоров'я чи перших ознак захворювання, не потрібно займатися самолікуванням, а необхідно негайно звертатись за фаховою медичною допомогою.
 
     
 
 Роздрукувати
 
 
Урядова телефонна гаряча лінія