Білоцерківський міський відділ лабораторних досліджень.
Календарь праздников и событий. Открытки и пожелания
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Білоцерківський міський відділ лабораторних досліджень.
" Міністерства охорони здоровя України

www.sesbc.com.ua

Завітавши на наш сайт, Ви знайдете необхідну для Вас інформацію стосовно аспектів діяльності установи в місті.
Сподіваємося отримати від Вас зауваження та побажання щодо матеріалів, розміщених на сайті.

Ласкаво просимо!


  
 


Про санепідситуацію в м. Біла Церква за серпень 2017р.

За серпень 2017р. у м. Біла Церква зареєстровано 84 одиничних випадків захворювання на гастроентероколіти, з них 50 дітей (59,5%). Причинами захворювань були овочі, фрукти, молоко та молокопродукти. Серед захворілих було 2 сімейних випадки, де в одному причиною став кавун, у другому – сир кисломолочний , куплені на стихійних ринках.
Випадків дизентерії, сальмонельозу не зареєстровано.
Зареєстровано 13 випадків бореліозу (хвороба Лайма), з них 2 дітей. Зараження відбулось внаслідок покусів кліщами в дендропарку «Олександрія» та в Томилівському лісі.
Зареєстровано 8 випадків туберкульозу органів дихання, з 1 дитина.
Звернень з приводу покусів людей тваринами 70, з них дітей - 18. Щеплення призначено 18 особам, з них 7 дітей, що були покусані невідомими тваринами, серед яких був кіт, хворий на сказ.
В осередках інфекційних захворювань проведені необхідні протиепідемічні та профілактичні заходи.
Білоцерківським міським відділом лабораторних досліджень проводились моніторингові дослідження якості питної води з комунального водопроводу та децентралізованих джерел водопостачання (колодязів), води р. Рось в місцях відпочинку населення на санітарно-хімічні, мікробіологічні показники, атмосферного повітря на забрудненість оксидом вуглецю, діоксидом азоту, завислими речовинами (пилом), дослідження грунту (піску) з дитячих майданчиків житлових будинків , центрального міського пляжу на санітарно-хімічні, радіологічні, мікробіологічні та паразитологічні показники.
За результатами досліджень, вода комунального водопроводу відповідала вимогам Державних санітарних норм і правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10) .
Вода з колодязів не відповідала нормам по вмісту нітратів та загальній жорсткості: - вул. Ставищанська,36 (каптаж)– загальна жорсткість 13 ммоль/дм3, нітрати–156, 7мг/дм3; -вул. Шевченка,97 – загальна жорсткість 14,8ммоль/дм3, нітрати – 65,96мг/дм3 , - вул. Гризодубової,67/1 – загагальна жорсткість 14,0 ммоль/дм3, нітрати – 140,16мг/дм3; -вул.Павліченко,38 - нітрати 57,7 мг/дм3; - -вул. Приміська,4 кв.2 – вміст нітратів 140,16мг/дм3, - -вул.Прорізна,11кв.2– вміст нітратів 108,83мг/дм3, - вул. Гризодубової, 30 - вміст нітратів - 79,15мг/дм3.
За Державними санітарних норм і правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10) вміст нітратів не повинен перевищувати 50мг/дм3, загальна жорсткість не більше 10ммоль/дм3.
Вживати воду з цих колодязів для пиття та приготування їжі дітям віком до 3-х небезпечно через можливість розвитку у них водно-нітратної метгемоглобінемії.
Вода р. Рось в місцях відпочинку населення за санітарно-хімічними показниками не відповідала нормам по водневому показнику (рН – 8,68 при нормі 6,5-8,5), по БСК5 (біологічне споживання кисню) – 9,3-10,1 мгО2/дм3 ( при нормі не більше 4,0 мгО2/дм3), по мікробному забрудненню за критеріями епідемічної безпеки відносилась до брудної та дуже брудної (вміст бактерій кишкової палички в 1дм3 води від 29 000 до 24 000 000) – купатись забороняється.
У пробах піску з місця відпочинку «Вокзальна», з дитячих майданчиків житлових будинків по вул. Павліченко, 40 та вул. Шевченка,99 виявлені яйця токсокарозу та аскарид , мікробне забруднення піску з дитячих майданчиків житлових будинків по
вул. Павліченко,20,22 та вул Шевченка,99. Результати досліджень свідчать про наявність у дворах та місцях відпочинку бродячих тварин та недотримання правил вигулу домашніх котів та собак, а також про незадовільне утримання дитячих майданчиків, несвоєчасну заміну піску.
Перевищень гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі не виявлено.
Радіаційний фон в м. Біла Церква не перевищує допустимих рівнів і становить в середньому 18-20мкр/год.Білоцерківський міський відділ
лабораторних досліджень
ДУ «Київський ОЛЦ МОЗ України»
 
     
 
 Роздрукувати
 
 
Урядова телефонна гаряча лінія